POWRÓT
     2018-02-14 00:00:00

Racibórz. PONE dla przedsiębiorców.


Do Urzędu Miasta w ostatnich tygodniach często dzwonią przedsiębiorcy z zapytaniem, czy również oni mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę starego, nieekologicznego źródła ciepła. Generalnie programy ograniczenia niskiej emisji skierowane są raczej do indywidualnych mieszkańców, ponieważ to właśnie z kominów domostw wydobywa się największa ilość dymu, który niesie za sobą wysokie stężenie pyłu zawieszonego. Przedsiębiorcy mogą jednak starać się o środki związane z ochroną powietrza. W trybie konkursowym, który potrwa jeszcze do 2 marca, mogą się oni starać o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła pod warunkiem, że powierzchnia, którą przeznaczają na prowadzenie działalności gospodarczej nie przekracza 30 % powierzchni całego domu lub lokalu mieszkalnego.Tryb konkursowy współfinansowany jest przy udziale środków, które Miasto pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Prowadzący działalność gospodarczą może się starać o dopłatę do wymiany starego źródła ciepła na ekologiczne w siedzibie firmy, lub w innym miejscu, gdzie prowadzi działalność gospodarczą również w trybie pozakonkursowym. Program ten jest finansowany z budżetu gminy. Nabór do tego programu ma charakter ciągły, jednak ci którzy zdecydują się o ubieganie o środki z tego programu nie mogą liczyć na pieniądze, jeśli będą chcieli zainstalować w domu kocioł retortowy (wykluczone jest więc paliwo stałe takie jak węgiel czy pelet). W przypadku programu finansowanego z budżetu wysokość dofinansowania jest mniejsza niż w przypadku trybu konkursowego. Przedsiębiorcy muszą także wypełnić dodatkowe dokumenty, które zamieszczamy poniżej. Pozostałe dokumenty przedsiębiorca składa takie, jak inni mieszkańcy, którzy starają się o dofinansowanie w obu programach.

/fot.arch.redakcji//raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz - Mirosław Lenk


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION