POWRÓT
     2014-08-22 00:00:00

Racibórz. Wicemistrz Europy juniorów Krzysztof Tokarski gościł w Urzędzie Miasta.


Raciborscy sportowcy zdobywają wspaniałe wyniki sportowe, które doceniają władze Raciborza. 21 sierpnia w Urzędzie Miasta prezydent Raciborza Mirosław Lenk i zastępca prezydenta Ludmiła Nowacka gościli pływaka Krzysztofa Tokarskiego, który wywalczył drugie miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu.

Spotkanie było okazją do gratulacji i podziękowań dla sportowca oraz jego trenerki p. Marii Gawliczek, jak również Sławomira Szweda - prezesa MKS-SMS „Victoria”, klubu w barwach którego pływa Krzysztof Tokarski.

- Z nieukrywaną radością przyjąłem wiadomość o zajęciu przez Krzysztofa Tokarskiego drugiego miejsca podczas Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu. Osiągnięty sukces na stałe zapisał się w historii nie tylko raciborskiego, ale również i krajowego sportu. Wspaniałe osiągnięcia promują Miasto Racibórz, za co jestem niezmiernie wdzięczny - informuje Mirosław Lenk, prezydent Raciborza. Pięknym zwyczajem jest organizowanie takich spotkań z finalistami zmagań sportowych i możliwość poznania najbliższych ich planów. Miasto Racibórz wspiera finansowo zawodników raciborskich klubów, przyznając cztery razy do roku stypendia sportowe. Co roku organizujemy również Galę Sportu, która jest podsumowaniem wyników sportowych za ubiegły rok oraz okazją do uhonorowania sportowców nagrodami – dodaje prezydent Raciborza.

Wicemistrz Europy juniorów Krzysztof Tokarski (MKS-SMS Victoria Racibórz), uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i podopieczny trener Marii Gawliczek w swojej koronnej konkurencji 50 m stylem klasycznym zdobył srebrny medal wynikiem 0.28.57. Jest to najlepszy indywidualny wynik zawodnika z Raciborza w historii klubu. Należy przypomnieć, że zawodnik na początku roku borykał się z poważną kontuzją (operacja kolana). Jednak skuteczna rehabilitacja, siła sportowego charakteru, ambicja i chęć jak najszybszego powrotu do pływania zaowocowała spektakularnym, srebrnym zwieńczeniem występu w Holandii.

3 września w Urzędzie Miasta odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem z zapaśniczkami Paulą Kozłow i Agnieszką Król.

/raciborz.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION