POWRÓT
     2014-11-07 00:00:00

Racibórz. Wniosek do prokuratury, NIK i RIO.


Sztab Wyborczy KWW Dawida Wacławczyka, informuje, iż wczoraj tj. w czwartek 6 listopada br., wniósł do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach pismo z zawiadomieniem o możliwości popełnienia czynu zabronionego...

... określonego w art. 507 Kodeksu wyborczego (kto w związku z wyborami udziela komitetowi wyborczemu korzyści majątkowej o charakterze niepieniężnym, podlega grzywnie do 100.000 złotych) oraz art. 231 § 1 lub § 2 Kodeksu karnego (funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia, działa na szkodę interesu publicznego - § 1; oraz gdy dopuszcza się tego w celu osiągnięcia korzyści osobistej - § 2).

Poza powiadomieniem Prokuratury, skierowano także stosowne pisma do
Najwyższej Izby Kontroli i Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Na powyższy krok zdecydowaliśmy się w związku ze zleceniem przez UM produkcji i promocji (zintensyfikowanej w szczycie kampanii wyborczej) komercyjnego materiału filmowego o nazwie "Racibórz zmienia się dla Ciebie", którego tytuł jest jednocześnie głównym hasłem wyborczym aktualnego prezydenta Raciborza – Mirosława Lenka, używanym przez niego na plakatach wyborczych i w materiałach internetowych.

Jako podatnicy czujemy się wykorzystani i zmuszeni do współfinansowania kampanii wyborczej Mirosława Lenka, a jako mieszkańcy jesteśmy zdegustowani faktem wykorzystywania środków publicznych do wspierania własnej kampanii wyborczej.

Jesteśmy bezwzględnie przekonani o tym, że praktyka ta jest niezwykle wątpliwa pod względem moralnym, tym bardziej, że taka sama sytuacja miała miejsce przed czterema laty. Tym razem uznaliśmy, że nadeszła pora wyjaśnić czy jest ona zgodna w prawem.

w imieniu KWW Dawida Wacławczyka:

Piotr Dominiak

Pismo do prokuratora

Pismo do NIK

Pismo do Regionalnej Izby Obrachunkowej

Poświadczenie notarialne filmu

Poświadczenie notarialne plakatu

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION