POWRÓT
     2016-03-26 00:00:00

Racibórz zajął 11 pozycję w rankingu SGH.


Miasto Racibórz z dumą informuje, że zostało wyróżnione w badaniu „Gmina na 5”. Badania przeprowadziła jedna z najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych w Polsce – Szkoła Główna Handlowa. Racibórz otrzymał wyróżnienie pn. „Gmina na 5” zajmując 11 pozycję na ponad600 przebadanych gmin w Polsce. W stosunku do badania z 2014r. oznacza to awans o 70 pozycji. Zespół badawczy, który przygotował projekt, na bazie którego powstał ranking, chciał przede wszystkim sprawdzić, jak gminy radzą sobie z obsługą istniejących i potencjalnych inwestorów. Racibórz zyskał wyróżnienie jako jedna z zaledwie 18 gmin w Polsce.

Zastępca Prezydenta Irena Żylak oraz Kierownik Referatu Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora Anna Kobierska – Mróz (komórki, której zadaniem jest instytucjonalne wsparcie biznesu. Referat opracował i wdrożył m. in. program „Lokale na start”, inicjatywę forum gospodarczego, czy koncepcję rozbudowy strefy ekonomicznej) jeszcze w kwietniu będą uczestniczyć w zorganizowanej przez SGH konferencji naukowej, będącej pokłosiem badań, podczas której nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników badań oraz wręczenie wyróżnień dla najlepszych 18 gmin. Ponadto wezmą udział w panelu dyskusyjnym „Przedsiębiorcze gminy w świetle badań naukowych w Polsce” poświęconemu roli samorządu w budowaniu korzystnego otoczenia biznesu.

/fot.redakcja//raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION