POWRÓT
     2014-03-12 00:00:00

Radca prawny zatrzymany przez CBA.


Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali radcę prawnego z Lublina. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzut korupcyjny.

W związku z prowadzonym przez CBA śledztwem pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie funkcjonariusze Biura zatrzymali wczoraj 36-letniego radcę prawnego. Wszystko wskazuje na to, że próbował on uzyskać z lubelskiego Urzędu Skarbowego dane podatników, których następnie mógłby reprezentować jako pełnomocnik. W zamian za udostępnienie danych obiecał urzędnikowi korzyść majątkową w postaci części uzyskanego przez niego wynagrodzenia.

Zatrzymany przez CBA mężczyzna chciał uzyskać dane osób uprawnionych do występowania z wnioskami o wznowienie postępowań podatkowych w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 18 lipca 2013 roku (sygn. akt SK 18/09).

Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA
/cba.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION