POWRÓT
     2017-12-12 00:00:00

Rafał B. pseudonim Bukaciak został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności.


Sąd Okręgowy w Warszawie 8 grudnia 2017 roku wydał wyrok skazujący przeciwko Rafałowi B. pseudonim Bukaciak.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany 23 stycznia 2017 roku przez prokuratora z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Ogłoszono wyrok skazujący

Rafała B. oskarżono łącznie o popełnienie 22 przestępstw, w tym o szereg zbrodni zabójstw na tle porachunków grup przestępczych. Ponadto Rafała B. oskarżono o udział w porwaniach dla okupu, wymuszeniach rozbójniczych i w przemycie narkotyków.

Po sprawnie przeprowadzonym postępowaniu dowodowym Sąd Okręgowy w Warszawie uznał oskarżonego za winnego popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Za dwie zbrodnie zabójstwa Sąd wymierzył mu kary po 25 lat pozbawienia wolności, zaś w odniesieniu do 15 czynów zastosował przy wymiarze kary instytucję nadzwyczajnego złagodzenia kary przewidzianą w art. 60 par. 3 kodeksu karnego.

Sąd wymierzył oskarżonemu Rafałowi B. pseudonim Bukaciak karę łączną w wymiarze 25 lat pozbawienia wolności.

Wyrok ten jest prawomocny.

Zarzuty usłyszało ponad 130 osób

Sprawa ta stanowi jeden z wątków śledztwa prowadzonego przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Warszawie CBŚP, którego przedmiotem jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym - tzw. „grupy Bukaciaka”.

W sprawie tej dotychczas przedstawiono zarzuty ponad 130 osobom.

W toku postępowania zabezpieczono ponad 40 jednostek broni palnej, ponad 2000 sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.pl

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION