POWRÓT
     2014-07-01 00:00:00

Rekrutacja na UW do 2. lipca!


Ogłoszono wyniki tegorocznych egzaminów. Na wzięcie udziału w rekrutacji na studia na UW zostało już niewiele czasu. Zapisy zakończą się 2 lipca o północy.

Kandydaci najczęściej decydują się na wybór kierunków tuż po ogłoszeniu wyników matur. Jakie są kolejne kroki? Czy można już mówić o tegorocznych tendencjach?

Żeby zostać studentem

Podstawą rekrutacji na studia są wyniki egzaminów maturalnych. Kandydaci zaznaczają na swoim koncie rejestracyjnym przedmioty, z których zdawali egzaminy oraz wprowadzają ich wyniki.

Ci, którzy przy wypełnianiu deklaracji maturalnych zgodzili się na przetwarzanie danych osobowych, nie muszą tego robić. Ich wyniki zostaną automatyczne pobranie z Krajowego Rejestru Matur.

Gdy zakończą się zapisy, kandydaci będą mieć kilka dni przerwy. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi nieco ponad tydzień później, 11 lipca o godz. 14.00. Żeby sprawdzić, czy kandydat został zakwalifikowany na studia, nie trzeba specjalnie przyjeżdżać na swój wydział (choć i tam listy rankingowe zostaną wywieszone), bo informacje na ten temat znajdować się będą na indywidualnych kontach kandydatów w systemie IRK.

Zakwalifikowani na studia na złożenie dokumentów będą mieć kilka dni. Wtedy status kandydata z zakwalifikowanego zmieni się na przyjęty, co oznacza, że 1 października można rozpocząć naukę.

Ekonomia wciąż popularna

Już teraz możemy podać pierwsze rekrutacyjne statystyki. Pierwszego dnia w systemie zapisało się 5 tys. osób. Z dnia na dzień przybywali kolejni i jak do tej pory jest ich ponad 40 tys. Najwięcej kandydatów, bo 7,5 tys. dołączyło tuż po ogłoszeniu wyników matur, 27 czerwca.

Na jakie kierunki zgłasza się najwięcej chętnych? Z cząstkowych danych wynika, że potwierdzają się tendencje z poprzednich lat. Wciąż popularna jest ekonomia, prawo oraz finanse, rachunkowość i ubezpieczenia. Najwięcej chętnych w stosunku do liczby miejsc jest do tej pory na lingwistyce stosowanej z wiodącym językiem angielskim i włoskim jako drugim, sinologii oraz Międzykierunkowych Studiach Ekonomiczno-Menedżerskich./uw.edu.pl/

/uw.edu.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION