POWRÓT
     2017-04-21 00:00:00

Rektorzy publicznych uczelni ekonomicznych u prezydenta.


O możliwych obszarach współpracy między Kancelarią Prezydenta RP a publicznymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce rozmawiał w czwartek prezydent Andrzej Duda z rektorami tych szkół wyższych.

Uczestnicy spotkania, do którego doszło w Pałacu Prezydenckim, zapoznali się z aktywnością i dokonaniami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także działaniami podejmowanymi przez Kancelarię Prezydenta RP w sferze ekonomii i gospodarki na przykład w ramach: inicjatyw ustawodawczych Prezydenta RP, Narodowej Rady Rozwoju, dyplomacji gospodarczej, aktywności doradców prezydenta, projektu Startupy w Pałacu, Konferencji 590 w Rzeszowie oraz Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Kancelaria Prezydenta RP jest gotowa współpracować przy wydarzeniach dotyczących problematyki ekonomiczno-gospodarczej, które dotyczyłyby takich zagadnień jak: polski model kapitalizmu, konsument w relacji z instytucjami finansowymi w Polsce, patriotyzm gospodarczy, bezpieczeństwo ekonomiczne naszego kraju.

Intencją Kancelarii Prezydenta RP jest, aby w dyskusji dotyczącej tych tematów wzięli udział przedstawiciele nauki, praktyki gospodarczej, a także studenci.

W trakcie spotkania omówiono również inne możliwości współpracy, w tym na polu eksperckim oraz w zakresie wymiany informacji o wydarzeniach i osiągnięciach w dziedzinie ekonomii i gospodarki.

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION