POWRÓT
     2012-03-11 00:00:00

Reżyserzy w boju o Laur Konrada.


Sześć spektakli teatralnych z całego kraju stanie do konkursu w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje"

Festiwal odbywać się będzie w dniach 10-18 marca 2012 r. w Katowicach. Przedstawienia można będzie oglądać na trzech scenach - Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego, Teatru Rozrywki w Chorzowie i w studiu Telewizji Katowice. Reżyser, który spotka się z uznaniem największej liczby jurorów, zdobędzie „Laur Konrada".

Poza „Laurem Konrada" własną nagrodę - „Zaproszenie od Stanisława" przyzna też Teatr Śląski. Umożliwi ona laureatowi podpisanie umowy przedwstępnej na realizację przedstawienia na katowickiej scenie.

Podczas festiwalu również widzowie głosują na swój ulubiony spektakl. Fundatorem nagrody publiczności w wysokości 10 tys. zł jest Marszałek Województwa Śląskiego. Kwota ta zarezerwowana jest w budżecie Województwa Śląskiego na 2012 rok.

Komisja kwalifikacyjna „Interpretacji" wybrała do konkursu pięć przedstawień z całej Polski zrealizowanych przez twórców, od których debiutu nie minęło więcej niż 15 lat. Dodatkowo komisja dziennikarzy i obserwatorów życia teatralnego w województwie śląskim zgłosiła do konkursu spektakl reprezentujący nasz region - w tym roku są to „Położnice szpitala św. Zofii" Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki zrealizowane w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

W tym roku spektakle oceni jury w składzie: Izabella Cywińska, Justyna Łagowska, Ewa Skibińska, Janusz Opryński, Zygmunt Konieczny. Każdy z jurorów będzie miał do dyspozycji mieszek z kwotą 10 tys. zł. Wręczy go reżyserowi, którego pracę oceni najwyżej. „Laur Konrada" zdobędzie ten, kto zbierze najwięcej mieszków.

Uroczystość zakończenia Festiwalu, ogłoszenia nazwisk laureatów i wręczenia nagród odbędzie się 18 marca 2012 r. w Teatrze Śląskim w Katowicach po prezentacji spektaklu mistrzowskiego „Bracia Karamazow". Wówczas także wręczana jest nagroda publiczności ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego./slaskie.pl/

/slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION