POWRÓT
     2018-02-13 00:00:00

Rozbudowa Zakładu Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.


W naszym mieście kwestię odpadów komunalnych staramy się rozwiązać na wiele sposobów. W Raciborzu funkcjonuje Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Kolejnym elementem systemu gospodarki komunalnej jest Zakład Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych zlokalizowany przy ulicy Rybnickiej 125.

Obecnie Urząd Miasta Racibórz rozpisał przetarg na rozbudowę zakładu poprzez rozbudowę kompostowni odpadów zielonych. Modernizacja polega na zwiększeniu przepustowości instalacji do 4000 ton na rok. Zwiększenie przepustowości ma zostać uzyskana m. in. dzięki zmianie zwiększenia powierzchni placu kompostowania końcowego do 792 m² oraz zwiększenie placu obróbki gotowego kompostu do 336 m². W ramach inwestycji ma zostać m.in. przeniesiona wiata kompostu i jej rozbudowa o trzeci boks magazynowy i przeniesienie bezodpływowego zbiornika na ścieki sanitarne.

W Zakładzie ma zostać zmodernizowane także oświetlenie obiektu, system odwodnienia, instalacja zraszania pryzm kompostowych oraz sieć kanalizacji technicznej i deszczowej z odprowadzaniem do bezodpływowego zbiornika retencyjnego,

Inwestycja powinna być zrealizowana do 28 września 2018 roku.

/fot.arch.redakcji//raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz - Mirosław Lenk


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION