POWRÓT
     2016-10-14 00:00:00

Rozmowy w sprawie powstania fabryki silników w Polsce


Premier Beata Szydło spotkała się w czwartek z Markusem Schaeferem z zarządu Mercedes-Benz Cars. Tematem rozmów była inwestycja niemieckiego koncernu w Polsce, który wybuduje fabrykę silników w Jaworze pod Wrocławiem za około pół miliarda euro i stworzy kilkaset miejsc pracy.

Nowe miejsca pracy i nowoczesne zakłady w Polsce częścią rządowej strategii rozwoju

"To jest wypełnienie naszego zobowiązania do realizacji programu gospodarczego, „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, w którym istotną rolę ma odbudowa przemysłu, reindustrializacja oraz tworzenie nowych, poważnych inwestycji gospodarczych, tworzenie w Polsce nowych miejsc pracy w oparciu o zakłady produkujące najnowocześniejszy sprzęt" - mówiła premier Beata Szydło na czwartkowej konferencji prasowej z udziałem Markusa Schaefera z zarządu Mercedes-Benz Cars.

Szefowa rządu wyraziła satysfakcję, że Mercedes-Benz wybuduję swoją fabrykę w Polsce, na terenie, w którym jest duże bezrobocie. "Cieszę się, że firma o tak ogromnym dorobku i uznanej marce na całym świecie podjęła decyzję o zainwestowaniu w Polsce" – podkreślała szefowa rządu. "Chcemy, by takich inwestycji było w Polsce więcej" – dodała. Jak mówiła, Polska zaprasza do siebie zagranicznych inwestorów i stwarza dla nich dobry klimat.

Premier Beata Szydło podkreślała, że inwestycje takie, jak fabryka Mercedesa w Jaworze dają nie tylko miejsca pracy i przyczyniają się do rozwój regionu. To także nowoczesne firmy, które stanowią zaplecze dla odbywających w nich staże i praktyki studentów czy kadr inżynierskich prowadzących prace naukowo-badawcze.

W spotkaniu szefowej rządu z przedstawicielem Mercedes-Benz Cars wziął też udział wicepremier i minister rozwoju oraz finansów Mateusz Morawiecki. Wicepremier podpisał umowę z dotyczącą budowy fabryki silników w Jaworze koło Wrocławia z koncernem Daimler AG, do którego należy Mercedes-Benz Cars.
Powstanie fabryka Mercedesa w Polsce za ok. 500 mln euro

Na początku maja Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy. Zgodnie z planami budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. Będą to zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S.


/fot.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Beata Szydło


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION