POWRÓT
     2012-02-26 00:00:00

Rybnik. "Inspiracje" Barbary Budki.


Rybnickie Centrum Kultury zaprasza 2. marca 2012 r. na otwarcie wystawy Barbary Budki, pt. "Inspiracje" - techniki mieszane, wystawa potrwa do 15 kwietnia 2012 roku.
Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie minikoncert piosenki prawie poetyckiej w wykonaniu Zbigniewa Dobrzyńskiego i Hanny Kaczmarek (więcej o zespole na stronie www.pieprzyk.art.pl)

Barbara Budka urodziła się 11 kwietnia 1972 r. w Oświęcimiu. W roku 1992 ukończyła Liceum Plastyczne im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej, w klasie o profilu tkactwa artystycznego. W latach 1993-1997 studiowała w Cieszynie, w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na wydziale Malarstwa w Instytucie Sztuki. W 1997 uzyskała z wyróżnieniem – listem gratulacyjnym - tytuł i dyplom magistra pedagogiki sztuki. Zawodowo zajmuje się pracą pedagogiczną, która ma na celu wychowanie estetyczne dzieci i młodzieży, zmierzające do kształtowania postaw moralnych. Czynnie związana jest z pracą arteterapeutyczną w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Sztuka jest jej pasją. Do działań artystycznych inspiruje ją życie codzienne, w którym stara się dostrzec to, co normalnie uchodzi naszej uwadze.

Osiągnięcia:

1993-94 – wyróżnienia na Ogólnopolskich Przeglądach Rysunku Studentów Wyższych Uczelni Plastycznych;

1994 – indywidualna wystawa malarska „Art Cafe” w Genhausen (Niemcy);

1999 – indywidualna wystawa prac w Nowym Jorku w ramach festiwalu ”International Chopin & Friends”;

2000 – indywidualna wystawa prac w Kościele p. w. Najświętszego Imienia Jezus w Stamford, Connecticut, USA; Wiele prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju oraz w Niemczech, Austrii, Stanach Zjednoczonych.

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION