POWRÓT
     2013-05-10 00:00:00

Rybnik. Miastem rządzą studenci.


Studenci rybnickiego kampusu na kilka dni przejęli rządy w Rybniku – prezydent Adam Fudali powierzył im symboliczny klucz do bram miasta.

W czwartek, 9 maja, barwny korowód studenckiej braci wraz z Orkiestrą Dętą KWK „Jankowice” i Mażoretkami z zespołu „Iluzja” przemaszerował z kampusu do urzędu miasta. Motywem przewodnim tegorocznego przemarszu studentów byli „Piraci z Karaibów”. Nie mogło więc zabraknąć charakterystycznych strojów i pirackiego statku.

Po wizycie w urzędzie studenci przeszli na rynek, gdzie zaplanowano wielobój uczelniany. Przed żakami jeszcze sporo interesujących wydarzeń – m.in. koncerty gwiazd takich jak Brodka. Szczegółowy program studenckiej zabawy znaleźć można na stronie www.juwenalia.rybnik.pl



/rybnik.eu/





/rybnik.eu/















  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION