POWRÓT
     2012-04-30 00:00:00

Rybnik. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja.


Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w tradycyjnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczną się tradycyjnie na rybnickim rynku, gdzie na godz. 9.30. planowana jest zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców Rybnika. O godz. 9.45 uczestnicy obchodów wysłuchają hymnu państwowego. Kolejne punkty uroczystości przewidują wciągnięcie flagi państwowej na maszt, okolicznościowe wystąpienie prezydenta, złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi, przemarsz do bazyliki pw. św. Antoniego oraz złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II.

O 10.30 w bazylice rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią: Chór im Adama Mickiewicza z Rybnika-Niedobczyc oraz Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik”.

Zapraszamy wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach rocznicowych. Zachęcamy również, by godnie uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową.

Podobnie jak w roku ubiegłym, planowana jest relacja na żywo z miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja za pośrednictwem Telewizji TVT.

/rybnik.eu/

/rybnik.eu/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION