POWRÓT
     2011-09-07 00:00:00

Rybnik. Właściciel firmy budowlanej zatrudniał cudzoziemca niezgodnie z przepisami.


Czynności kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie Rybnika ujawniły naruszenie przepisów w zakresie pracy i zatrudnienia obywatela Ukrainy.

39-letni obywatel Ukrainy pracował na budowie domu mieszkalnego w Rybniku, jako pracownik fizyczny firmy budowlanej z województwa małopolskiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest zatrudniony niezgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, gdyż nie posiada wydanego i zarejestrowanego przez właściciela firmy oświadczenia o zamiarze powierzenia mu pracy. W sytuacji, kiedy obywatel Ukrainy korzysta z przepisów zwalniających go z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę, jednym z niezbędnych warunków jego legalnej pracy jest wystawienie i zarejestrowanie takiego oświadczenia przez aktualnego pracodawcę. Gdy pracodawca tego nie zrobi, cudzoziemiec świadczy pracę nielegalnie. Poprzez niedopełnienie obowiązków ciążących na pracodawcy, właściciel firmy budowlanej naraził Ukraińca i siebie na konsekwencje prawne. Straż Graniczna wszczęła już stosowne postępowanie./slaski.strazgraniczna.pl/

/slaski.strazgraniczna.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION