POWRÓT
     2011-12-22 00:00:00

Sejm podjął uchwałę w sprawie uczczenia pamięci Vaclava Havla.


21 grudnia 2011 r., pierwszego dnia 4. posiedzenia Sejmu, posłowie przez aklamację podjęli uchwałę w sprawie uczczenia pamięci Vaclava Havla. Propozycję podjęcia uchwały w tej sprawie marszałek Sejmu Ewa Kopacz przedstawiła Prezydium Sejmu 20 grudnia br.

Posłowie w uchwale podkreślili, że śmierć Vaclava Havla jest wielką stratą nie tylko dla narodu czeskiego, ale dla całego świata. „W pamięci wielu ludzi na świecie Vaclav Havel zapisał się jako niestrudzony rzecznik walki z reżimem komunistycznym. Do końca swoich dni wspierał piórem i własnym autorytetem opozycję demokratyczną w krajach, w których wciąż panuje ustrój totalitarny” – czytamy w dokumencie.

Uchwała przypomina też zasługi Vaclava Havla w walce z reżimem komunistycznym. „We współczesnej historii Vaclav Havel zapisał się jako legendarny przywódca opozycji, który powiódł Czechosłowację ku demokracji i wprowadził ją na drogę głębokich przemian społeczno-politycznych” – głosi przyjęta dziś jednogłośnie uchwała.

„Był powszechnie szanowany – zarówno przez głowy państw, jak i zwykłych ludzi. W pamięci wielu z nas pozostanie człowiekiem nie tylko odważnym, ale też pogodnym i serdecznym. (…) Pozostanie wzorem mądrości i prawości.” – czytamy w uchwale.

Vaclav Havel, były prezydent Czech, zmarł 18 grudnia 2011 r. po ciężkiej chorobie.

/fot. Krzysztof Białoskórski//sejm.gov.pl/

/sejm.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION