POWRÓT
     2015-01-08 00:00:00

Silny wiatr na terenie kraju.


Według aktualnej prognozy IMGW porywy wiatru w dniu jutrzejszym osiągną na Wybrzeżu 100 km/h, w Tatrach 120 km/h, a w Sudetach do 140 km/h. W głębi kraju wiać będzie w porywach do 80 km/h.

Należy przygotować się na zagrożenia związane z uszkodzeniami sieci energetycznych oraz budynków i infrastruktury. Silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne skutkujące utrudnieniami komunikacyjnymi. Dziś wieczorem i w nocy IMGW zapowiada również opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE 

Od jutra do niedzieli porywy wiatru mogą osiągać 90 km/h na południowym zachodzie kraju, 100 km/h na Wybrzeżu, w szczytowych partiach Sudetów do 140 km/h, a w Tatrach do 120 km/h. Na pozostałym obszarze kraju nie przekroczą 80 km/h.  W strefie brzegowej silne porywy wiatru do 8 w skali B (75 km/h) spowodować mogą sztorm.  IMGW przewiduje wydanie w dniu jutrzejszym ostrzeżeń meteorologicznych o silnym wietrze – 1 stopnia dla zachodniej części kraju oraz 2 stopnia dla Wybrzeża.  Opady marznącego deszczu skutkujące utrudnieniami komunikacyjne oraz uszkodzeniami sieci energetycznych wystąpić mogą na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego (subregion Jurajski i centralny), małopolskiego (subregion północny) oraz w Kotlinie Kłodzkiej.  Zawieje i zamiecie śnieżne powodować mogą zagrożenie na obszarze województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego (subregion południowy) oraz śląskiego (Beskid Śląski i Żywiecki).  Konieczne jest przygotowanie się do działań mających na celu ograniczenie skutków groźnych zjawisk meteorologicznych.


Opracowanie:
Beata Janowczyk
Biuro Analiz i Reagowania RCB

/PCZK Racibórz/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION