POWRÓT
     2013-05-04 00:00:00

Śląskie. Obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji


W Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja. Uczestniczył w nich Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Gościniak, a także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, Wojsko Polskie, Policja i służby mundurowe.

Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w Katedrze Chrystusa Króla celebrowaną przez Metropolitę Katowickiego ks. abp. Wiktora Skworca. Oprawę artystyczną nabożeństwa zapewnił Chór Filharmonii Śląskiej. Następnie uczestnicy uroczystości w uroczystym przemarszu przez ul. Powstańców, pl. Miarki, ul. Jagiellońską udali się na plac Sejmu Śląskiego, gdzie pod pomnikiem Wojciecha Korfantego odegrano hymn państwowy i wciągnięto na maszt flagę.

Odbył się uroczysty apel poległych i złożono kwiaty. Wydarzenie uświetnił występ orkiestry policyjnej, pokazy służb mundurowych oraz defilada.

fot. redakcja/slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION