POWRÓT
     2013-11-05 00:00:00

Śląskie przyśpiesza.


495 km - tyle wyniesie łączna długość nowoczesnej sieci internetowej, która oplecie województwo śląskie. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Śląskiej Regionalnej Sieci Szkieletowej.

Celem projektu jest stworzenie w naszym regionie szerokopasmowej infrastruktury światłowodowej, dzięki której możliwy będzie rozwój usług telekomunikacyjnych w obszarze łączności szerokopasmowej. Powstała infrastruktura będzie otwarta dla przedsiębiorców dostarczających usługi mieszkańcom, firmom i instytucjom z regionu. Realizacja zadania pozwoli ograniczyć obszary wykluczenia cyfrowego i zapewni spójność infrastruktury telekomunikacyjnej na obszarze województwa.

Umowę na zaprojektowanie i wybudowanie na terenie województwa śląskiego szybkiej sieci internetowej podpisały - reprezentujące nasz region Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego oraz wyłonieni w drodze przetargu wykonawcy - ATEM Polska sp. z o.o. i Fonbud sp. z o.o. W uroczystości podpisania umowy udział wziął marszałek Mirosław Sekuła.

Projekt Śląskiej Regionalnej Sieci Szkieletowej jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

/fot. redakcja//slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION