POWRÓT
     2018-02-08 00:00:00

Sławne Kobiety Ochoty – zapraszamy na pierwszy wykład!


Cykl wykładów rozpoczynamy od sylwetki Marii Skłodowskiej-Curie. Wybitna uczona, dwukrotnie uhonorowana nagrodą Nobla, założycielka Instytutu Radowego przy ul. Wawelskiej, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie osób z polskim rodowodem. Nie będzie też nadużyciem nazwanie jej „Ikoną Niepodległości”, gdyż zasługi uczonej w promowaniu imienia Polski i wspieraniu aspiracji niepodległościowych naszej Ojczyzny są nie do przecenienia. Małgorzata Sobieszczak-Marciniak – autorka wykładu – zaprezentuje Marię Skłodowską-Curie także jako kobietę i matkę, pokaże jej wyjątkowe spojrzenie na rolę i zadania, które każdy z nas ma do wypełnienia w życiu.

Na inauguracyjny wykład zapraszamy

15 lutego 2018 r. o godzinie 17.30,

do nowo otwartego MAL przy ul. Grójeckiej 109.

Pozostałe bohaterki cyklu wykładów przygotowanych przez Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie i Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy reprezentują różne środowiska i różne zawody – wszystkie jednak łączy więź z naszą dzielnicą. Niektóre z nich mieszkały na Ochocie, inne chodziły tu do szkoły, jeszcze inne tworzyły w tej dzielnicy placówki edukacyjne. Warto o nich przypomnieć także w kontekście obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, bo swoją aktywnością, życiem i talentami budowały Niepodległą i kształtowały świadomość jej obywateli.

/fot.arch.redakcji//urzadochota.waw.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Warszawa - Ochota


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION