POWRÓT
     2011-09-07 00:00:00

Spotkanie Ministra Radosława Sikorskiego z przedstawicielami opozycji białoruskiej.


Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski 6 września br. spotkał się po raz kolejny z przedstawicielami opozycji białoruskiej w formacie „6+”, sygnatariuszami porozumienia o współpracy sił opozycyjnych na Białorusi z czerwca br.

W trakcie spotkania opozycja przedstawiła wspólne stanowisko wobec wszelkich rozmów z władzami białoruskimi. Podkreślono, że będą one możliwe dopiero po amnestii i rehabilitacji wszystkich więźniów politycznych w tym kraju. Przedstawiciele opozycji podkreślili również potrzebę uwzględniania przez Unię Europejską jej głosu w relacjach z władzami białoruskimi.

Podziękowano także Ministrowi Radosławowi Sikorskiemu za jego dotychczasową postawę wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki i pomoc społeczeństwu obywatelskiemu na Białorusi. Opozycjoniści wskazali również na pilną potrzebę powstania nowego instrumentu wspierania demokracji w sąsiedztwie UE – Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji (European Endowment for Democracy).

Marcin Bosacki Rzecznik Prasowy/msz.gov.pl/

/msz.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION