POWRÓT
     2015-04-29 00:00:00

Spotkanie na temat pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu.


Na prośbę prezydenta Bronisława Komorowskiego Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski spotkał się we wtorek z przedstawicielami instytucji i organizacji zaangażowanych w pomoc dla poszkodowanego w wyniku trzęsienia ziemi Nepalu.


- W imieniu prezydenta, który jest poruszony skalą tej tragedii, pragnę podziękować wszystkim Polakom za ich ofiarność w przekazywaniu środków na rzecz organizacji niosących pomoc poszkodowanym Nepalczykom oraz polskim strażakom, którzy na miejscu biorą udział w akcji poszukiwawczo-ratunkowej - powiedział minister Michałowski.


Celem spotkania było zapoznanie się z aktualną sytuacją w Nepalu, dotychczasowymi działaniami podjętymi przez polskie instytucje rządowe oraz organizacje humanitarne w związku z trzęsieniem ziemi. Rozmawiano także o możliwościach dalszej pomocy poszkodowanym w tym kataklizmie.


W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz organizacji humanitarnych: Polskiego Czerwonego Krzyża, Caritas Polska oraz Polskiej Akcji Humanitarnej.

/fot.redakcja//Prezydent.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION