POWRÓT
     2011-11-18 00:00:00

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Kongresu Innowacyjnej Gospodarki


W czwartek prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z reprezentantami Rady Programowej oraz Komitetu Organizacyjnego II Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. Organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Kongres odbył się w dniach 6-7 czerwca 2011 roku i stanowił forum wymiany poglądów przedstawicieli nauki, biznesu oraz drobnych przedsiębiorców na temat barier utrudniających rozwój gospodarki innowacyjnej i sposobów ich eliminowania.

W spotkaniu uczestniczyli Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Paweł Samecki, Dyrektor Departamentu Zagranicznego Narodowego Banku Polskiego, Łukasz Turski, Przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik oraz Maciej Witucki, Prezes Grupy Telekomunikacja Polska SA.

Zgodnie ze zobowiązaniem podjętym na Kongresie, goście przekazali na ręce prezydenta dokument zawierający wnioski, diagnozy i rekomendacje kongresowe.

Prezydent RP jako Patron i Honorowy Gość Kongresu z zainteresowaniem zapoznał się z opiniami wyrażonymi przez jego organizatorów i m.in. potwierdził, wyrażoną 8 listopada 2011 roku w wystąpieniu przed Sejmem VII kadencji, opinię, „że trwały rozwój gospodarczy, to kreatywność i innowacyjność, to zdolność do skutecznego konkurowania przez współdziałanie i współpracę”.
/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski

/Prezydent.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION