POWRÓT
     2016-04-06 00:00:00

Spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.


Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

- Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze. Wyjaśniliśmy wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej, że nie jest prawdą twierdzenie, iż Trybunał Konstytucyjny może działać wyłącznie w oparciu o Konstytucję. Sama Konstytucja w art. 197 stanowi, że Trybunał Konstytucyjny działa w oparciu o ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Ten argument spotkał się z zainteresowaniem pana przewodniczącego – mówił podczas dzisiejszej konferencji Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

- Pan Timmermans był żywo zainteresowany naszą argumentacją. Najlepszy dowód to jego prośba o kontynuowanie dyskusji. Życzyłbym sobie od wielu polskich polityków z opozycji takiej otwartości, jaką przejawiał pan przewodniczący – dodał obecny na konferencji wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

W trakcie spotkania dokonano także analizy prawnoporównawczej dotyczącej sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce a także Sądu Najwyższego w USA oraz w krajach Europy (na przykład w Niemczech).

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

/ms.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION