POWRÓT
     2012-11-29 00:00:00

Sprawca zabójstwa na tle rabunkowym zatrzymany.


Policjanci z Kłodzka zatrzymali 19-latka, podejrzanego o zabójstwo w lombardzie 60-letniego mężczyzny. Sprawca został zatrzymany już po niespełna 3 godzinach. Policjanci znaleźli przy nim skradzioną z lombardu biżuterię o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo w lombardzie 60-letniego mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zbrodni dokonał na tle rabunkowym.

Do zdarzenia doszło 26 listopada 2012 roku. Po godz. 13.00 oficer dyżurny komendy został telefonicznie powiadomiony przez kłodzczankę o ujawnieniu w lombardzie śladów krwi. Przybyli na miejsce policjanci znaleźli w pomieszczeniu zwłoki mężczyzny. Funkcjonariusze wykonując czynności procesowe wraz z prokuratorem ustalili, że doszło do zabójstwa, a mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Podjęte na intensywne działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy Policji doprowadziły do wytypowania sprawcy napadu. Już po niespełna trzech godzinach policjanci zatrzymali 19-latka, podejrzewanego o zabójstwo na tle rabunkowym. Policjanci znaleźli przy nim skradzioną z lombardu biżuterię o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Podejrzany o zabójstwo, wcześniej notowany za kradzieże, trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj policjanci doprowadzili 19-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Następnie zatrzymany stanie przed sądem. Tam na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego zostanie podjęta decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION