POWRÓT
     2017-12-17 00:00:00

Sprawcy uprowadzenia dla okupu zostali zatrzymani.


Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie dotyczące uprowadzenia dla okupu połączonego ze szczególnym udręczeniem. Chodzi o przestępstwo z art. 252 par. 2 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karą 25 lat pozbawienia wolności.

W trakcie śledztwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Krakowie osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

15 grudnia 2017 funkcjonariusze SPAP, realizując polecenie prokuratury, dokonali zatrzymania 6 sprawców przestępstwa. W trakcie wykonywania czynności zatrzymania jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza Policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza. W celu zapobiegnięcia tej sytuacji funkcjonariusz SPAP postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

Aktualnie w sprawie tej trwają intensywne czynności procesowe. Z tego względu na tym etapie śledztwa prokuratura nie udziela szerszych informacji. Zostaną one przedstawione po zakończeniu czynności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.pl//  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION