POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Strzałami z wiatrówki uszkodził budynek przedszkola


Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej odpowie za uszkodzenie szyb i drzwi w przedszkolu. 42-latek z okien swojego mieszkania, znajdującego się w bloku naprzeciwko przedszkola, miał strzelać z wiatrówki i celować do latarni. Niestety trafił w budynek placówki oświatowej. Najprawdopodobniej 42-latek będzie odpowiadał za uszkodzenie mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek około 12.30 policjanci z Bemowa otrzymali informację o uszkodzeniu dwóch okien i drzwi w przedszkolu przy ulicy Czumy. Patrol, który pojechał na miejsce, stwierdził uszkodzenia. Wstępnie policjanci ocenili, że mogły one powstać na skutek strzałów z wiatrówki i rozpoczęli działania mające na celu ustalenie ewentualnego sprawcy.

Tego dnia nie zostało zgłoszone zawiadomienie o przestępstwie. Grupa dochodzeniowo-śledcza, która wieczorem pojechała do przedszkola zrobić oględziny, zastała zamknięty budynek. Dopiero wczoraj dyrektorka przedszkola oficjalnie powiadomiła policjantów o uszkodzeniu mienia i złożyła wniosek o ściganie sprawcy. Mimo to już od czwartku kryminalni oraz dzielnicowi pracowali nad ustaleniem osoby, która mogła zniszczyć drzwi i okna w budynku placówki oświatowej. Dotarli między innymi do bloku, z którego najprawdopodobniej padły strzały.

Jak się okazało, w jednym z lokali mieszkał mężczyzna, który jak wynika z jego wyjaśnień, 13 października miał strzelać z wiatrówki. 42-latek twierdził, że chciał ustawić przyrządy celownicze i mierzyło do latarni, która znajdowała się przed przedszkolem. Śrut trafił jednak w budynek.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli 2 wiatrówki i trzy pudełka za śrutem, które znaleźli w jego mieszkaniu. Biegły balistyki oceni teraz, czy na te wiatrówki wymagane jest pozwolenie, czy też ich moc wynosi poniżej 16 J.

Policjanci prowadzą czynności pod kątem uszkodzenia mienia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION