POWRÓT
     2012-04-10 00:00:00

Sukces reporterek z Raciborza na Forum Pismaków.


W dniach 28- 30 marca w Wałbrzychu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Mediów Szkolnych- 17. MAM Forum Pismaków. W gronie laureatów znalazły się dwie młode raciborzanki: Natalia Jacheć zajęła I miejsce w kategorii reportażu filmowego, natomiast Marta Załubska została laureatką w kategorii tekstów indywidualnych.

Forum Pismaków to najstarszy ogólnopolski konkurs mediów szkolnych, organizowany przez Fundację Nowe Media. Jego celem jest wyłonienie najlepszych szkolnych gazet, qmamów i reportaży filmowych.

Natalia Jacheć, uczennica Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, zajęła I miejsce jako autorka reportażu filmowego „Druga szansa”, ukazującego grupę mężczyzn na wózkach inwalidzkich, którzy pomimo swoich ograniczeń grają w rugby.

Marta Załubska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, otrzymała tytuł laureata Forum Pismaków za reportaż pt. „Sposób na lektury”, dotyczący audiobooków. Marta jest redaktorką gazetki SMS Magazyn, czasopisma uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Obie laureatki zostały zaproszone na warsztaty dziennikarskie oraz galę finałową, która odbyła się w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

/br/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION