POWRÓT
     2018-03-03 00:00:00

Świadek zareagował i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy.


Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 44-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Wczoraj dzięki wzorowej postawie świadka raciborscy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Świadek powiadomił dyżurnego policji, że w Raciborzu na ulicy Władysława Reymonta, ujął kierowcę, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż kierujący VW Golfem poruszał się całą szerokością jezdni. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróży prawa, którzy około godziny 11:30 zatrzymali 44-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Mundurowi natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż zatrzymany 44-latek po przebadaniu alkomatem w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. “Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla jego odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami miasta.

/raciborz.slaska.policja.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION