POWRÓT
     2011-10-18 00:00:00

Szefowie gangu zatrzymani.


37-letniego Pawła K. z Poznania i 38-letniego Piotra N. z Tarnowa Podgórnego zatrzymali policjanci z Poznania wspólnie z funkcjonariuszami Specjalnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Zatrzymani szefowie gangu narkotykowego są podejrzani o zorganizowanie dużych plantacji konopi indyjskich. Grozi im kara do 8 lat pobawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymanie szefów gangu narkotykowego, uzgodnione z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, było poprzedzone wielomiesięcznym śledztwem. Pierwsza realizacja w tej sprawie miała miejsce w dniach od 26 do 28 maja br. Wówczas w miejscowości Goszczanowice (woj. lubuskie) ujawniono plantację konopi indyjskich liczącą około 3000 sztuk roślin oraz drugą zlikwidowaną plantację w miejscowości Chojno Młyn (woj. wielkopolskie), gdzie wyhodowano od 6 do 8 tysięcy sadzonek. Zatrzymano 7 osób, które miały związek z tym przestępstwem. Policjanci oszacowali, że ze zbiorów obu plantacji gang wyprodukował około 330 kg gotowego wyrobu.

Zatrzymany Paweł K. był odpowiedzialny za produkcję oraz handel hurtowymi ilościami narkotyków w latach 2005-2011. Ponadto jest również zamieszany w sprawę przewożenia samochodem w styczniu tego roku na terenie powiatu złotowskiego 21 kg marihuany. W trakcie przeszukania zabezpieczone u niego 7 pojazdów, pieniądze oraz rożnego rodzaju dokumenty.

Drugi z zatrzymanych Piotr N. odpowiada za zorganizowanie budynków przeznaczonych do hodowli marihuany. W jego mieszkaniu podczas przeszukania zabezpieczono pieniądze przekraczające pół miliona złotych, dwa samochody i dwa motocykle oraz dokumentację mająca związek z przestępczym procederem.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań odnaleźli agregat prądotwórczy o dużej mocy, specjalnie zaprojektowany na zamówienie szefów gangu. Był on obudowany ścianami wygłuszonymi w taki sposób aby w momencie jego pracy nie wydobywał się na zewnątrz hałas. Stanowił on źródło zasilania urządzeń niezbędnych do funkcjonowania plantacji.

Postanowieniem Sądu Paweł K. został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec Piotra N. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 40 tysięcy złotych. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ZOBACZ FILM

(KWP w Poznaniu / mw)/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION