POWRÓT
     2012-03-11 00:00:00

Tomek Wędrowniczek u Prezydenta Rybnika.


Od przeszło 20 lat pociągami przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, realizując w ten sposób swoje niezwykłe hobby – spotkania z włodarzami polskich miast i gmin. Pan Tomasz Pawłowski, bardziej znany jako Tomek Wędrowniczek zawitał również do prezydenta Rybnika.

Z sympatycznym Wędrowniczkiem prezydent Adam Fudali spotkał się w piątek, 9 marca w rybnickim urzędzie miasta.

Jak wyliczył Pan Tomek, spotkał w sumie 277 prezydentów miast i 2980 samorządowców – każda wizyta w urzędzie skrupulatnie odnotowywana jest w kolejnym, pamiątkowym zeszycie, pełnym wspólnych zdjęć, wizytówek, dedykacji, autografów, pieczątek i okolicznościowych wklejek. Dziś nie ma już chyba samorządu, w którym nie słyszano by o tym niecodziennym gościu.

Nie ma też chyba włodarza, o którym nie słyszałby Pan Tomek – dzięki swojej niesamowitej pamięci, jest chodzącą encyklopedią samorządowców – ich nazwiskami sypie jak z rękawa: bez zająknienia wymienia byłych i obecnych wojewodów, marszałków, prezydentów, burmistrzów, starostów czy wójtów, których w ciągu ostatnich 20 latach spotkał na swojej drodze.

Wszystkie te spotkania udokumentowane są w przeszło 90 (!) grubych zeszytach, z których kilka ostatnich Tomek Wędrowniczek wozi ze sobą, by pokazywać swoim kolejnym rozmówcom.

41-letni Pan Tomek jest wychowankiem domu dziecka, stan zdrowia nie pozwala mu podjąć normalnej pracy, ale mimo życiowych trudności nie zdecydował się na życie w ośrodku pomocy społecznej. Dzięki zaradności i wielkiej cierpliwości udaje mu się realizować swoją największą pasję – i to jest dla niego najważniejsze.

I choć ten sympatyczny człowiek, spotyka się z dużą życzliwością, zarówno władz samorządowych jak i przypadkowych ludzi, niestety nie udało mu się uniknąć nieprzyjemnej historii – kilka lat temu na jednym z dworców skradziono mu pełną zeszytów torbę, których nie udało mu się już odzyskać…

/rybnik.eu/

/rybnik.eu/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION