POWRÓT
     2017-11-29 00:00:00

Udział premier Beaty Szydło w V szczycie Unia Afrykańska – Unia Europejska.


Spotkanie europejskich i afrykańskich przywódców odbędzie się w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej) w dniach 29-30 listopada br.

Szefowie państw i rządów obu kontynentów będą dyskutować przede wszystkim o młodzieży Czarnego Lądu i konieczności tworzenia w Afryce warunków sprzyjających ograniczaniu nielegalnej migracji.

Szczyt będzie też okazją dla premier Beaty Szydło do poruszenia tematyki rozwoju współpracy gospodarczej, kwestii bezpieczeństwa, członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zwłaszcza w kontekście organizowanego w Katowicach w 2018 r. Szczytu Klimatycznego COP24.

Rozmowy premier Beaty Szydło z głowami państw i szefami rządów Afryki na marginesie szczytu mogą stać się okazją do nadania nowego impulsu współpracy gospodarczej.

/fot.arch.redakcji//premier.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION