POWRÓT
     2013-06-28 00:00:00

Umowa na rozbudowę Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim podpisana.


Do wiosny przyszłego roku w powiecie wodzisławskim ma powstać najnowocześniejsza placówka szkolenia zawodowego w regionie.

W środę, 26 czerwca 2013 r., została podpisana umowa w sprawie rozbudowy i modernizacji Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. W imieniu powiatu podpisał ją starosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor PCKU Bożena Rączka. Wykonawcą inwestycji został wyłoniony w przetargu Zakład Produkcyjno Remontowo Budowlany Artura Marcinka z Wodzisławia Śl., który zaoferował cenę 4.087.478 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 marca przyszłego roku, ale jeszcze do końca sierpnia tego roku ma zostać przeprowadzona modernizacja już istniejących pracowni szkoły.

Starosta Skatuła, podpisując umowę, życzył wykonawcy powodzenia oraz sprawnej realizacji inwestycji. – Wierzę, że lokalny przedsiębiorca nas nie zawiedzie i przy realizacji zadania nie napotkamy na takie trudności jak inne samorządy w naszym powiecie – powiedział starosta.

Przypomnijmy, że rozbudowa i modernizacja PCKU w Wodzisławiu Śl. możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. W efekcie inwestycji poprawione zostaną warunki kształcenia ustawicznego w powiecie wodzisławskim – nie tylko osób dorosłych, ale również uczniów szkół młodzieżowych. Rozbudowane i zmodernizowane PCKU ma być odpowiedzią na konieczność rozwijania oferty edukacyjnej placówek kształcenia ustawicznego jako elementu wspomagającego przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom na rynku pracy. - Badania rynku pracy w województwie śląskim przeprowadzone przez WUP w Katowicach, wskazują, że obok zapotrzebowania na pracowników do prostych prac fizycznych pojawiają się oferty kierowane do osób wszechstronnie wykształconych, z certyfikatami i świadectwami kilkunastu branżowych kursów. Wśród pożądanych przez pracodawców kwalifikacji i umiejętności na wysokim miejscu wymieniana jest właśnie branżowa wiedza specjalistyczna. Tylko spełniająca współczesne standardy baza dydaktyczna kształcenia ustawicznego oraz fachowa kadra może zapewnić takich pracowników – wyjaśnia Piotr Kauch, wicedyrektor PCKU w Wodzisławiu Śląskim.

W ramach przedsięwzięcia powstaną: warsztat obróbki mechanicznej, hala obrabiarek CNC, spawalnia, hala zawodów budowlanych, warsztat obróbki ręcznej, pracownia firmy symulacyjnej, pracownia techniczna, pracownia pomiarów, pracownia CAD i GRAFIKI (komputerowego wspomagania projektowania). Pracownie i warsztaty zostaną też wyposażone w nowoczesne urządzenia, maszyny i inny sprzęt dydaktyczny, dzięki którym korzystający z nich uzyskają wiedzę i umiejętności poszukiwane na rynku pracy.

Dodatkowo projekt obejmuje stworzenie zaplecza socjalnego (szatni, łazienek, ubikacji) oraz magazynu, który wykorzystywany będzie do przechowywania materiałów potrzebnych do prowadzenia zajęć praktycznych. Powstanie też nowy parking na dodatkowe 59 samochodów, plac manewrowy oraz droga dojazdowa.

Efekty realizowanego projektu dotyczyć będą nie tylko słuchaczy PCKU. Z powstałego zaplecza skorzystają także uczniowie szkół technicznych i zawodowych prowadzonych przez Powiat Wodzisławski, objęci praktyczną nauką zawodu.
/powiatwodzislawski.pl/

/powiatwodzislawski.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION