POWRÓT
     2017-12-01 00:00:00

Urzędnik z inspekcji pracy zatrzymana. Korupcja.


Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy. Zamiast pieniędzy z mandatów przyjmowała...roboty budowlane we własnym domu.

Agenci z łódzkiej delegatury CBA wpadli na trop korupcyjnego procederu prowadzonego przez inspektora z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi – Państwowej Inspekcji Pracy. Kontrolująca firmy budowlane z Łodzi i okolic, za swoją „przychylność” i niekarnie mandatami przyjmowała nielegalne korzyści. Na obecnym etapie agenci CBA ustalili, że łapówkami nie były pieniądze - inspektor wykańczała właśnie swój dom - i kontrolowane firmy musiały jej w tym nieodpłatnie pomóc. Wartość takich usług budowlanych – łapówek wahała od kilkuset złotych przy drobnych pracach do kilku tysięcy złotych przy większych robotach.

Agenci CBA z Łodzi potwierdzili już kilka takich przypadków z lat 2016-2017. W jednym z nich remont był przeprowadzany także w mieszkaniu osoby z rodziny zatrzymanej inspektor PiP. Jednocześnie agenci CBA podejrzewają na podstawie już zgromadzonych materiałów dowodowych, że skala procederu była znacznie większa.

Inspektor została zatrzymana dziś w miejscu pracy, w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi. Agenci CBA przeszukują jej biuro - zabezpieczają komputery, rejestry, dokumenty oraz wykonują oględziny jej domu.Po wykonaniu czynności zatrzymana inspektor oraz zgromadzone przez Delegaturę CBA w Łodzi materiały dowodowe trafią do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Tam zostaną jej przedstawione zarzuty.

Sprawa jest rozwojowa.
Piotr Kaczorek, CBA/cba.gov.pl/

/cba.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION