POWRÓT
     2013-11-27 00:00:00

UW otwiera Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu.


Akcjami na rzecz ochrony środowiska, szukaniem sponsorów i ochroną praw człowieka mogą zająć się osoby chcące podzielić się z innymi swoją energią, wiedzą i czasem. Poszukuje ich Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, które oficjalnie zacznie działać 3 grudnia.

UCW zagospodaruje każdą ilość wolnej energii. Przyda się ona w czasie pomagania w organizowaniu festynów, opieki nad osobami starszymi lub dziećmi, prowadzenia zajęć dla młodzieży szkolnej, pracy ze zwierzętami albo wspierania Uniwersytetu w przygotowaniach do jubileuszu dwusetlecia w 2016 r.

Otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu nastąpi we wtorek, 3 grudnia o godz. 12 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej (na parterze) przy ul. Dobrej 56/66.

Wolontariat pozwala zweryfikować swoją wiedzę oraz kształtować prospołeczne postawy. Młodym ludziom daje możliwość doskonalenia pracy w grupie i szlifowania umiejętności komunikacyjnych, co jest szczególnie cenne na rynku pracy. – To niezwykła okazja do rozwijania własnych kompetencji. Przez pomaganie innym, pomagamy sobie – mówi prof. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor UW ds. rozwoju i polityki finansowej.

UCW pozwoli pełniej realizować misję społeczną Uniwersytetu. – Chcemy, aby wolontariat był dobrą okazją do sprawdzenia się, ale także by mocniej integrował osoby, które studiują i pracują na UW, czasem na bardzo oddalonych od siebie wydziałach. Ale wolontariat to też – a może przede wszystkim – duży ukłon naszego Uniwersytetu w stronę naszego miasta, w stronę Warszawy – mówił prof. Marcin Pałys, rektor UW w czasie inauguracji tego roku akademickiego.

Centrum pośredniczy między chętnymi do pomocy a firmami i instytucjami, które tej pomocy potrzebują. UCW współpracuje już z Białołęckim Uniwersytetem Dzieci, Towarzystwem Mokotowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ośrodkami pomocy społecznej oraz fundacją Dr Clown. Uczestniczy też w Europejskim Wolontariacie. Do współpracy z UCW mogą się zgłaszać koła naukowe funkcjonujące na UW.

Od początku listopada trwały prace przygotowujące ośrodek do funkcjonowania. – W ciągu trzech tygodni do centrum zgłosiło się osiemdziesiąt osób. Nasza pierwsza duża udana akcja to pomoc w organizacji The Global Landscapes Forum. Pracowało tam siedemnastu naszych wolontariuszy – opowiada Katarzyna Żakowska, uniwersytecki koordynator ds. wolontariatu.

UCW wspiera studentów, absolwentów i byłych oraz obecnych pracowników Uniwersytetu Warszawskiego w realizacji własnych pomysłów. Dla społeczników będą organizowane szkolenia z pisania wniosków, autoprezentacji i rozwiązywania konfliktów.

Siedziba jednostki czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Mieści się w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Instrukcje, jak zostać wolontariuszem znajdują się na stronie:
http://www.uw.edu.pl/aktualnosci/wolontariat.html.
Aktualności są dostępne na stronie https://www.facebook.com/UCWUW./uw.edu.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION