POWRÓT
     2015-01-07 00:00:00

W Warszawie jest więcej opiekunów dziennych.


W stolicy mamy kolejnych opiekunów dziennych. Teraz z ich opieki korzysta 85 dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Z inicjatywy rodziców, przy dobrej współpracy z miastem w Warszawie powstaje coraz więcej punktów opieki nad małymi dziećmi. Dzienny opiekun to oferta opieki nad małym dzieckiem najbardziej zbliżona do warunków domowych. Dzięki zaangażowaniu dziennych opiekunów, dzieci otoczone są najlepszą opieką pielęgnacyjną oraz edukacyjną uwzględniającą indywidualne potrzeby dziecka.

Dzienni opiekunowie zatrudniani przez Prezydenta m.st. Warszawy to osoby kompetentne o wysokich kwalifikacjach. Opiekę nad dziećmi sprawują w miejskich lokalach, które wspólnie z rodzicami zostały zaaranżowane i dostosowane do potrzeb maluchów. Miasto wyremontowało i wyposażyło lokale m.in. w materiały edukacyjne i zabawki.

Bardzo ważna jest ścisła współpraca dziennego opiekuna z rodzicami. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci opiekun nigdy nie może być z nimi sam, dlatego rodzice w formie wolontariatu wspierają jego pracę. Rodzice dzielą się godzinami wolontariatu, a wspólna praca i spędzanie czasu powoduje, że stają się oni grupą zaprzyjaźnionych osób, które dla dobra dzieci współtworzą punkt dziennego opiekuna.

Dzienny opiekun istotnym elementem polityki rodzinnej

Dzienni opiekunowie to kolejna forma opieki nad najmłodszymi warszawiakami, którą ratusz finansuje i wspiera organizacyjnie. W stolicy działa już 17 punktów dziennego opiekuna w 8 dzielnicach (Praga Południe, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Mokotów, Bemowo, Ochota, Targówek) dla 85 najmłodszych warszawiaków. Ratusz chce rozwijać tę formę opieki, dlatego też sukcesywnie podejmuje kolejne działania m.in. pozyskuje nowe lokale na ten cel i ogłasza konkursy, których celem jest wybór dziennych opiekunów. Pod koniec grudnia 2014 r. Prezydent m.st. Warszawy ogłosiła konkurs na dziennych opiekunów. Termin składania ofert mija 14 stycznia 2015 roku. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z pracownikami Wydziału Pomocy Dziecku i Rodzinie (tel. 443 14 93, 443 14 70).

Największy program inwestycji w żłobki rozpocznie się w 2015 roku

- Rodziny z dziećmi to istotny kapitał Warszawy, a rozwój i stały wzrost liczby miejsc w żłobkach jest jednym z głównych celów warszawskiej polityki rodzinnej. Wiemy, że dostępność opieki nad dzieckiem jest jednym z ważniejszych czynników umożliwiających rodzicom powrót na rynek pracy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Dlatego też we współpracy z burmistrzami dzielnic ratusz podjął plan działania, który w kolejnych latach obejmie m.in. adaptacje, modernizacje lokali miejskich, budowę nowych żłobków, zlecanie organizacji opieki podmiotom niepublicznym oraz rozwój formy dziennego opiekuna.

Teraz w stolicy działają 52 publiczne żłobki oferujące blisko 6000 miejsc. Dodatkowo ratusz finansuje 259 miejsc w 11 żłobkach niepublicznych. W latach 2014-2016 przeznaczono na ten cel około 7 mln zł. Do 2018 roku planowane jest zwiększenie do 8500 liczby miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Hanna Gronkiewicz-Waltz - Warszawa - Ochota


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION