POWRÓT
     2014-08-22 00:00:00

Warszawa. 5. Memoriał Stanisława Królaka.


W niedzielę, 24 sierpnia, kolarski hit - Memoriał Stanisława Królaka. Przed rywalizacją zawodowców o tytuł mistrza Polski i "Pompkę Królaka" zostaną rozegrane wyścigi amatorów na rowerach górskich oraz szosowych. Start i meta zawodów zlokalizowane zostały na Krakowskim Przedmieściu.

To będzie niezwykle atrakcyjne widowisko sportowe. Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej. Runda licząca 3000 metrów, prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Świętokrzyska - Kopernika - Tamka - Topiel - Browarna - Furmańska - Bednarska - skwer Hoovera (objazd od północnej strony) - Krakowskie Przedmieście. Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Na Starym Mieście na fanów będzie czekać kolorowe Miasteczko Poland Bike. Mapę trasy można zobaczyć TUTAJ.

W tym roku Memoriał Stanisława Królaka będzie miał rangę finału I Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Rywalizacja odbywać się będzie w kilku kategoriach wiekowych. W zmaganiach udział wezmą zarówno dzieci, amatorzy, jak i kolarze kategorii masters i elita zawodowców. Zwycięzcą wyścigu i zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w całym wyścigu. Dodatkowo kolarze na premiach górskich przy ul. Bednarskiej powalczą o „Kostkę Bednarskiej”. Szczegółowy program minutowy imprezy dostępny jest TUTAJ.

W wyścigach amatorów uczestnikiem może być każdy. Wystarczy, że najpóźniej na pół godziny przed startem odpowiedniej kategorii, wypełni swoje zgłoszenie w Biurze Zawodów. Biuro zlokalizowane przy ulicy Tokarzewskiego-Karaszewicza w pobliżu Hotelu Europejskiego, będzie czynne w sobotę, 23 sierpnia, w godz. 12.00 – 20.00 oraz niedzielę, 24 sierpnia, w godz. 8.00 – 18.00.

Zawody objęte są honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Już dziś można poczuć emocje kolarskiego wyścigu oglądając film zapowiadający imprezę.

5. Memoriał Stanisława Królaka współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy a jego organizatorem jest Fundacja Sport i Poland Bike.

Więcej informacji na stronie: www.memorialkrolaka.pl

/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - SPORT


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION