POWRÓT
     2014-08-22 00:00:00

Warszawa. Finał wakacji w świetnym klimacie.


W ostatnią niedzielę wakacji, 31 sierpnia o godz. 11.30, na placu Zamkowym rozpocznie się VII edycja Pikniku z Klimatem pod hasłem „Klimatyczna Podróż z Warszawy do Paryża przez Limę”, nawiązującym do szczytów klimatycznych odbywających się w tych miastach. Na warszawiaków czekają ekologiczne atrakcje.

Na tegoroczną edycję pikniku przygotowano liczne quizy i rodzinne konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne i plastyczne z odpadów i surowców wtórnych oraz wielkoformatowe gry dla najmłodszych. Na wszystkich zainteresowanych będą również czekać eksperci - ekolodzy i badacze przyrody, gotowi odpowiedzieć na pytania związane z klimatem i środowiskiem.

- Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków na kolejną – już VII edycję Pikniku z Klimatem. To świetna okazja, żeby w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii i przyczynić się do ochrony środowiska. Ekologiczne pikniki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno pośród małych, jak dorosłych mieszkańców stolicy. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Idea przyświecająca piknikowi jest prosta – każdy z nas może przysłużyć się środowisku, jeśli tylko nieznacznie zmodyfikuje swoje codzienne nawyki. Zachęcać do tego będą specjalni goście – Krystyna Janda, Reni Jusis, Krystyna Czubówna i Artur Partyka, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Reni Jusis, współautorka książki „Poradnik dla zielonych rodziców”, opowie jak zadbać o czystość w zgodzie z ekologią. Do zmiany nawyków będzie też przekonywał prowadzący imprezę Jarosław Kret.

Białowieski Park Narodowy organizuje konkurs „Na grzyby z Mickiewiczem”, w którym uczestników czeka niezwykła niespodzianka przygotowana przez Krystynę Jandę. W czasie pikniku będzie można obejrzeć wystawę Ambasady Danii, poświęconą energetyce odnawialnej.

Tegoroczna edycja Pikniku z Klimatem szczególną uwagę poświęca kwestii recyklingu i segregacji śmieci. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję do zadania pytań specjalistom z Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu m.st. Warszawy. W specjalnie przygotowanej strefie recyklingu będzie można własnoręcznie wykonać biżuterię, zaprojektować ekologiczny strój oraz zbudować Eko Miasto.

Akademia Rytmów Pikniku z Klimatem umożliwi uczestnikom wykonanie instrumentów muzycznych z odpadów. Na zakończenie imprezy koncert zagra zespół Recykling Band, finaliści V edycji programu Mam Talent, grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Przypomnijmy, w listopadzie 2013 r. na Stadionie Narodowym odbył się Szczyt Klimatyczny ONZ. Kolejne zostaną zorganizowane w Limie i Paryżu, gdzie planowane jest podpisanie globalnej umowy klimatycznej zobowiązującej państwa świata do redukcji emisji CO2 tak by uniknąć globalnego ocieplenia powyżej 2oC do 2050 r. Piknik z Klimatem jest kontynuacją tych dyskusji./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION