POWRÓT
     2013-05-21 00:00:00

Warszawa. Kolejna odsłona walki z pseudotaksówkarzami.


Podczas działań przeprowadzonych w nocy z piątku na sobotę (17-18 maja) przez służby Inspektora Transportu Drogowego, miasta i policji skontrolowano 21 pojazdów. W trakcie kontroli stwierdzono naruszenia na kwotę 416 tys. zł. Przewidywane kary administracyjne mogą wynieść 180 tys. zł.

Ruchome patrole sprawdzały m.in. ważność licencji na przewóz osób taksówką oraz sposób oznakowania i uwidocznienia cennika w samochodzie. Naruszenia stwierdzono u 19 kierowców. Osiemnastu z nich wykonywało usługę przewozu bez wymaganej licencji. Szesnastu z nich mimo to używało taksometru, oznaczeń przedsiębiorcy, lamp lub innych urządzeń technicznych charakterystycznych dla licencjonowanej taksówki. Jedno z aut było oznakowane niezgodnie z warszawskimi regulacjami. Jeden z kierowców nie posiadał kasy fiskalnej.

W wyniku przeprowadzonych kontroli do sądu skierowano 14 wniosków o ukaranie nieuczciwych kierowców.

Akcja była rezultatem współpracy służb miasta, policji, Inspektora Transportu Drogowego i środowiska warszawskich taksówkarzy.
/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION