POWRÓT
     2015-04-02 00:00:00

Warszawa. Kolejne spotkanie o centrach lokalnych.


W środę, 8 kwietnia, m.st. Warszawa, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich i Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają na kolejne spotkanie dotyczące projektu "Warszawskie Centra Lokalne". Tym razem skoncentrujemy się na dzielnicach: Wesoła, Praga-Południe, Praga-Północ, Włochy, Ochota, Bielany, Ursynów i Żoliborz.

Na czwartym już spotkaniu kontynuowane będą prace nad mapą, na której wskazane będą Warszawskie Centra Lokalne (WCL). Wskazane i omówione zostaną miejsca, które zdaniem uczestników warsztatów mają największy potencjał aby stać się centrami lokalnymi. Skupimy się przede wszystkim na tym, czego najbardziej brakuje tym miejscom i w czym wyraża się ich największa wartość.

Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia, o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52. W związku z dużym zainteresowaniem tematem, zorganizowane zostanie dodatkowe spotkanie, na którym podsumowany zostanie pierwszy etap prac nad studium o WCL. Odbędzie się ono we wtorek, 14 kwietnia, o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Projekt Warszawskie Centra Lokalne

Centra lokalne mają służyć mieszkańcom. To wielofunkcyjne miejsca i place miejskie, które skupiają i łączą społeczność lokalną, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich oraz tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnie te to sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomia, biura dla start-upów, targi okolicznościowe i wiele więcej.

Zadaniem SARP wskazanym przez Miasto Stołeczne Warszawa jest wybór i rekomendacja 10 miejsc w stolicy, w których zostaną przeprowadzone działania inwestycyjne dopasowane do lokalnych potrzeb, w wyniku których stworzone lub wzmocnione zostaną centra lokalne.

Prace nad studium potrwają do 3 lipca br. Prowadzi je zespół pod przewodnictwem prof. ndzw arch. Krzysztofa Domaradzkiego (Wydział Architektury PW) w składzie: arch. Marlena Happach (OW SARP), dr inż. arch. Katarzyna Sadowy (OW SARP) oraz arch. Aleksandra Wasilkowska (OW SARP), dr Anna Domaradzka–Widła (Instytut Studiów Społecznych UW).

Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, możliwy jest też kontakt e-mailowy: warszawskiecentralokalne@gmail.com
/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Warszawa - Ochota


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION