POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Warszawa. Oświadczenie ws. awarii na stacji Powiśle.


W nawiązaniu do dzisiejszych doniesień medialnych dotyczących awarii, która miała miejsce podczas budowy stacji drugiej linii metra „Powiśle” informujemy, że ani Wykonawca budowy ani inwestor nie planują jakiejkolwiek ingerencji w strukturę tunelu Wisłostrady, która wymagałaby demontażu poszczególnych jego fragmentów.

Prowadzone prace naprawcze, które zostały zaakceptowane przez specjalistów m.in. z Politechniki Warszawskiej, dobiegają końca a otwarcie tunelu, zgodnie z deklaracją Wykonawcy, nastąpi maksymalnie po 4 miesiącach od momentu rozpoczęcia naprawy.

Kalendarium

W nocy z 13 na 14 sierpnia w trakcie wykonywania przejścia pod tunelem Wisłostrady na łączniku północnym po stronie zachodniej stacji „Powiśle” (C13) nastąpił niekontrolowany wypływ nawodnionego gruntu.

W dniach 23, 27 i 29 sierpnia odbyły się spotkania z ekspertami, dotyczące wstępnej analizy sytuacji na stacji Powiśle.

29 sierpnia eksperci podpisali „Rekomendację ogólnej koncepcji oraz kierunków dalszych prac związanych z wypełnieniem ubytków pod konstrukcją nośną tunelu Wisłostrady” przedstawioną w dniach 27.08 i 29.08 przez Generalnego Wykonawcę centralnego odcinka II linii metra. W dokumencie tym eksperci nie zakładali konieczności jakichkolwiek wyburzeń lub przebudowy tunelu.

Eksperci przedstawili ekspertyzy dotyczące określenia przyczyn awarii i metod jej usunięcia na stacji C13 odcinka centralnego II linii metra w Warszawie.

10 września eksperci podpisali opinię techniczną „Projekt zabezpieczenia odcinka tunelu Wisłostrady”, pozytywnie opiniującą rozwiązanie techniczne zawarte w projekcie wykonawczym nr III/C13/028. W opinii tej nie było założeń jakiejkolwiek wyburzeń lub przebudowy tunelu. (Opinia w Załączeniu)

12 września po otrzymaniu opinii ekspertów, zatwierdzony został „Projekt zabezpieczenia odcinka tunelu Wisłostrady”

1 października zakończyła się pierwsza faza wypełniania pustki pod tunelem Wisłostrady za pomocą specjalnej mieszanki.

2 października rozpoczęła się druga faza badań wypełnienia pustki pod tunelem Wisłostrady oraz uzupełnienia ubytków powstałych w trakcie wtłaczania metodą odwiertów.

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy budowy, prace przy usuwaniu awarii trwać będą ok. 4 miesięcy./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION