POWRÓT
     2014-07-01 00:00:00

Warszawa. Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście”.


Słoneczne, pełne atrakcji, a co najważniejsze bezpieczne – takie powinny być udane wakacje każdego dziecka. Warszawa serdecznie zaprasza najmłodszych w piątek, 4 lipca, w godz. 10.00 – 14.00 do parku Agrykola na piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście” inaugurujący program „Lato w mieście”.

Oficjalny piknik inaugurujący program „Lato w mieście” organizowany jest wspólnie przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Biuro Edukacji, Biuro Sportu, Stołeczną Estradę oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Z tej okazji służby mundurowe przygotowują wyjątkowe atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, prezentacje specjalistycznego sprzętu oraz metod pracy.

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście” to niezwykła okazja by z bliska obejrzeć, a nawet zasiąść za sterami specjalistycznego sprzętu, na co dzień wykorzystywanego przez służby do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy.

Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje m.in. motocykle, łódź patrolową, robota pirotechnicznego, mobilny posterunek policji oraz miasteczko ruchu drogowego. Dla wszystkich odważnych przygotowane zostaną atrakcje laboratorium kryminalistycznego, w tym możliwość pobrania odcisków palców. Funkcjonariuszom towarzyszyć będą m.in. konie wykorzystywane przez oddziały prewencji.

Symulator jazdy 3D, symulator zderzeń oraz pojazd interwencyjny i motocykl to atrakcje przygotowane przez Żandarmerię Wojskową Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprezentuje pokazy taktyki i techniki interwencji oraz mobilne stanowisko fotoradaru. Wśród atrakcji znajdą się również przejażdżki na oznakowanym skuterze po ścieżce motorowerowej, a dla najmłodszych kolorowanki, rebusy i krzyżówki oraz gry i zabawy sportowe przygotowane przez patrol Eko.

Wyjątkowe pojazdy służbowe, a wśród nich m.in. Land Rover, Jeep Cheeroke oraz quad, czekać będą na stoisku Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dla dzieci przygotowane zostaną również pokazy wyszkolenia psa służbowego, prezentacje specjalistycznego sprzętu (m.in. kamizelki kuloodporne, hełmy), sprzętu wykorzystywanego przez technika kryminalistyki oraz kącik plastyczny (kolorowanki, malowanie twarzy), a także okolicznościowe paszporty z pamiątkowym stemplem granicznym. Na nieco starszych dzieci czekać będą atrakcje na strzelnicy oraz wystawie broni służbowej.

Państwowa Straż Pożarna zaprosi dzieci m.in. na zawody w celowaniu strumieniem wody do tarczy, ekspozycję ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego i strażackiego quada oraz konkurs układania skrzynek z asekuracją na linach przy pomocy podnośnika.

Sprzęt ratowniczy zaprezentuje również Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na wszystkich gości pikniku czekać będzie symulator bezpiecznej jazdy z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie. Zaprezentowany zostanie również specjalny motocykl ratunkowy Moto-Medic. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić się w symulatorze dachowania z Instytutu Transportu Samochowego, który uświadomi jakie znaczenie ma zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojeździe.

Fundacja Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego „Jedź Bezpiecznie” przeprowadzi praktyczną prezentację współczesnych elementów wyposażenia samochodu podnoszących bezpieczeństwo podróżujących dzieci. Dla rodziców i opiekunów przygotowano warsztaty z optymalnego doboru fotelika samochodowego oraz jego montażu w pojeździe, a także zajęcia w alkogoglach – symulujących postrzeganie rzeczywistości po spożyciu alkoholu.

Na wszystkich gości pikniku „Bądź bezpieczny latem w mieście” czekać będą również liczne konkursy z upominkami i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

MSW podczas pikniku rozpocznie kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii policyjnej „Rowerem bezpiecznie do celu”. Głównym celem kampanii jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zaznajomienie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą spotkać je na drodze oraz wyrobienie nawyku poszanowania przepisów prawa o ruchu drogowym. Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” będzie trwała przez cały okres wakacji.

Na pikniku obecne będą również Fundacja Dzieci Niczyje i Fundacja Orange z akcją „Sieciaki na wakacjach”. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Na boisku Agrykoli trenerzy oraz zawodnicy MUKS Sparta Warszawa poprowadzą gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz mini trening „ABC siatkówki”. Młodzi sportowcy będą mieli szanse poznać zasady gry oraz dowiedzieć się więcej o sporcie, którego Mistrzostwa Świata i ceremonia otwarcia odbywać się będzie w sierpniu w Warszawie.

Komisja Nadzoru Finansowego zapozna uczestników pikniku z działaniem bankomatu, opowie o historii pieniądza i odpowie na pytanie skąd biorą się banknoty, co to jest karta kredytowa i wiele innych. A wszystko to w formie zabawy i konkursów.

Muzeum Narodowe przeprowadzi gry poświęcone historii Polski, natomiast Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” przygotowało dla dzieci zabawy z udziałem postaci z legend Warszawskich – Złotą Kaczką, Bazyliszkiem i Syrenką.

Interesujące eksponaty, ze swojej kolekcji, przedstawi również Muzeum Przemysłu i Techniki.

Ponadto podczas pikniku będzie można napić się czystej wody z beczkowozu, zorganizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych sprawia, że w Warszawie uczniowie mogą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzić wakacje. Zajęcia odbywają się w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Warszawscy uczniowie ze wszystkich oferowanych przez „Lato w mieście” zajęć, warsztatów i imprez korzystają nieodpłatnie. Koszty związane z realizacją zadania – ponad 7 mln zł - pochodzą w całości z budżetu m.st. Warszawy.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji „Lata w mieście” są TVP Warszawa, Super Express oraz Radio ESKA

/um.warszawa.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION