POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Warszawa pionierem e-zakupów.


Stolica aktywnie wykorzystuje nowe technologie do racjonalizowania prac urzędu. Dzięki miejskiej platformie e-licytacji, uruchomionej w 2009 r., Warszawa zaoszczędziła już ponad 156 mln zł.

Stołeczną platformę aukcyjną jako przykład nowatorskiego i efektywnego narzędzia w postępowaniach prowadzonych przez jednostki administracji publicznej wyróżnia przygotowany we wrześniu przez Urząd Zamówień Publicznych „Plan informatyzacji zamówień publicznych w Polsce”. Warszawski system działa już czwarty rok, od początku przynosząc znacznie oszczędności. Postępowanie prowadzone elektronicznie jest tańsze od tradycyjnego średnio o ok. 20%. Dzięki elektronicznym licytacjom już w pierwszym roku użytkowania miasto zaoszczędziło ponad 32 mln zł. Rekordowy pod względem obniżania kosztów postępowania dzięki narzędziom internetowym okazał się rok 2011, kiedy w miejskiej kasie pozostało ponad 81 mln zł dodatkowych oszczędności. Tylko przez sześć pierwszych miesięcy 2012 r. platforma przyniosła ok. 22 mln oszczędności.

Aukcje i licytacje elektroniczne wykorzystywane są do kupowania środków bieżącej działalności urzędu – m.in. papieru i artykułów biurowych, środków czystości, sprzętu komputerowego – oraz drobnych usług, takich jak np. ochrona mienia, sprzątanie i wywóz nieczystości, usługi poligraficzne. Dodatkowo, poza wymienionymi przeprowadzono szereg aukcji na roboty budowlane, począwszy od budowy i remontów ulic, placówek oświatowych (szkół, przedszkoli), aż po budowę parkingów P+R w Aninie, Wawrze i na Ursynowie. Przykładowo, dzięki wyborowi tej metody prowadzenia zamówienia na budowa pływalni i hali sportowej wraz z parkingiem podziemnym przy Zespole Szkół nr 79 (ul. Wiertnicza 26) zaoszczędzono ponad 3,8 mln zł. Kolejne 3 mln zł udało się zaoszczędzić dzięki internetowemu przetargowi na budowę parkingu P+R al. Krakowska./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa

/um.warszawa.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION