POWRÓT
     2017-04-21 00:00:00

Warszawa. Rowerowy Start już w sobotę.


Rowerem można jeździć praktycznie przez cały rok. Nieprzekonanych do tego środka transportu będziemy zachęcać do przesiadki na jednoślady m.in. podczas sobotniego „Rowerowego Startu” – wspólnego przejazdu rowerem po ulicach Warszawy, zakończonego piknikiem dla dzieci i dorosłych.

Przejazd rozpocznie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 12.00 na placu Zamkowym. Potrwa około dwóch godzin a do pokonania będzie około 15 kilometrów (na trasie: plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki).

Po przejechaniu całej trasy, przy Parku Fontann rozpocznie się trzygodzinny piknik rowerowy. Przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w grach, zabawach integracyjnych i edukacyjnych, poskakać na trampolinie oraz spróbować swoich sił na monocyklu. Dodatkowo, na najmłodszych będą czekały stoiska partnerów kampanii Rowerowy Maj, między innymi: Kina w trampkach, Teatru Guliwer czy Fundacji Legii. A starsi uczestnicy przejazdu i pikniku będą mogli przetestować różnego rodzaju rowery przy stoisku firmy Decathlon, oraz odświeżyć zasady udzielania pierwszej pomocy przy stoisku Rowerowej Grupy Ratowniczej.

Warszawa „powalczy” na kilometry z resztą Europy
Warszawscy cykliści w maju już po raz czwarty wezmą udział w ECC, największej rowerowej rywalizacji mieszkańców miast. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru, itp.
Podczas pikniku, w namiocie Zarządu Dróg Miejskich pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, otrzyma pakiety startowe (zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz upominki ufundowane przez partnerów i sponsorów).

Harmonogram:
godz. 11.30 – 12.00 – zbiórka na Pl. Zamkowym
godz. 12.00 – start przejazdu ulicami Warszawy
godz. 14.00 – dojazd pod Park Fontann
godz. 17.00 – zakończenie pikniku


/fot.arch.redakcji//um.warszawa.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION