POWRÓT
     2012-09-18 00:00:00

Warszawa. Trzecia edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki.


Rosyjska klasyka w stolicy

Już w przyszły piątek, 28 września, Warszawa stanie się stolicą rosyjskiej muzyki klasycznej. Wszystko za sprawą festiwalu Szalone Dni Muzyki, który w tym roku poświęcony będzie rosyjskim kompozytorom.

Trzecia polska edycja międzynarodowego festiwalu La Folle Journ�– Szalone Dni Muzyki „ROSJA” będzie poświęcona muzyce rosyjskiej, reprezentowanej głównie przez twórczość Rimskiego-Korsakowa, Czajkowskiego, Rachmaninowa, Strawińskiego, Prokofiewa i Szostakowicza. W tym roku planowanych jest 60 koncertów, w których wystąpi około 950 artystów z całego świata. W ramach koncertów festiwalowych, obok występów muzyków światowej sławy, odbędą się także specjalne koncerty młodych wykonawców, najlepszych zespołów ze szkół muzycznych w całej Polsce. Festiwalowi towarzyszą też muzyczne programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, jak również koncerty dla kobiet w ciąży i niemowląt – „Smykofonia”.

Koncerty tegorocznej edycji Szalonych Dni Muzyki będą odbywały się przez trzy dni, od rana do wieczora, jednocześnie w kilku salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz w namiocie koncertowym na placu Teatralnym. Każdy koncert, na który bilet wstępu kosztuje tylko kilka złotych (5, 7, 10 zł), trwa około godziny. Te dwa elementy – przystępna cena koncertu oraz jego długość - tworzą istotne ułatwienie i zachętę do udziału w festiwalu dla szerokiej publiczności. Dla wielu gości jest to pierwszy kontakt z muzyką poważną, a często początek wspaniałej przygody i nowej fascynacji.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu La Folle Journ�jest Ren�artin. Festiwal po raz pierwszy odbył się we francuskim Nantes w 1995 roku. Wkrótce potem jego coroczne edycje przeniosły się do Portugalii, Hiszpanii, Japonii, Brazylii i Polski.

Poprzednie warszawskie edycje Szalonych Dni Muzyki poświęcone były muzyce Chopina („CHOPIN OPEN” w 2010 roku) oraz Brahmsa, Mahlera, Liszta, Straussa i Szymanowskiego („Les TITANS” w 2011 roku). Każdorazowo w ok. 100 koncertach wykonywanych przez setki artystów z kilkunastu krajów świata uczestniczyło ponad 26 000 słuchaczy./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION