POWRÓT
     2013-11-28 00:00:00

Warszawa. Weekendowe remonty.


Wymiana nawierzchni ul. Mehoffera oraz nocne wyłączenia z ruchu jednej z estakad na Trasie Armii Krajowej będą powodem zmian w ruchu drogowym w najbliższy weekend. Rozpocznie się także remont wiaduktu kolejowego nad ul. Cierlicką w Ursusie.

W poniedziałek mieszkańcy Białołęki pojadą odmienioną ul. J.Mehoffera. Przez sobotę i niedzielę drogowcy wymienią nawierzchnię na odcinku od ul. Modlińskiej do Książkowej. Ruch na ul. J. Mehoffera zostanie zamknięty w piątek 29 listopada ok. godz. 22.00, samochody powrócą tam w poniedziałek 2 grudnia ok. godz. 4 rano. Wyłączony z ruchu odcinek ulicy można ominąć ulicą Światowida lub Myśliborską. Swoje trasy zmienią autobusy linii 126, 133, 211, 741 i N63.

Także w piątek, po przejeździe ostatniego autobusu linii dziennych, na ok. 3 miesiące zamknięty zostanie przejazd ul. Cierlicką pod wiaduktami kolejowymi. Zamknięte będzie także przejście dla pieszych pod wiaduktami. Powodem jest modernizacja linii kolejowej do Łodzi przez PKP PLK S.A. – nad ul. Cierlicką, w miejscu starego wiaduktu powstanie nowy obiekt. Wejście na perony stacji Warszawa Ursus od strony ul. T. Kościuszki pozostanie otwarte, natomiast od ul. Traktorzystów będzie możliwe jedynie przejściem podziemnym. Objazd wyłączonego tunelu poprowadzony zostanie ul. Traktorzystów do nowego wiaduktu na „Nowolazurowej” i ulicami Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i T. Kościuszki lub bezpośrednio do ul. Ryżowej. Zmienią się trasy linii autobusowych 129, 177, 206, 401, 517, N35 i N85. Jednocześnie zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-7.

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej wykonywana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Równolegle z rozbiórką starych estakad (które będą odbudowane) trwa remont oraz budowa nowych obiektów. Przez trzy weekendowe noce zamknięta będzie estakada wjazdowa na trasę z Wisłostrady w kierunku Poznania (południe-zachód). Estakada będzie zamykana w godz. 22.00-5.00 w noce z 29 na 30 listopada, 30 listopada na 1 grudnia, 1 na 2 grudnia. Do 17 stycznia zwężony jest wjazd z trasy na skrzyżowanie z ul. W. Broniewskiego. W ciągu dnia wyłączony z ruchu jest lewy pas przed skrzyżowaniem, w godzinach 22.00 – 5.00 dodatkowo zamykany jest środkowy pas ruchu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl

/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION