POWRÓT
     2013-05-08 00:00:00

Warszawa. Wiślane święto łączy brzegi.


Już w najbliższą niedzielę po raz szósty Warszaw obchodzić będzie Święto Wisły.

Na cyplu czerniakowskim i płycie desantu coś dla siebie znajdą kajakarze, miłośnicy smoczych łodzi i zabytkowych jednostek, amatorzy aktywnego wypoczynku i wiślanej przyrody. W programie m.in. warsztaty, koncerty, konkursy i flisacki poczęstunek. Tego dnia na lewym brzegu już po raz trzeci startuje Bieg Wisły. Biegacze rozpoczną trasę na 517 km rzeki w Golędzinowie i przebiegną ok. 10 km, by dotrzeć do plaży przy moście Łazienkowskim. Dojazd do miejsca zbiórki ułatwi rower miejski – przy starcie Biegu powstanie specjalny mobilny punkt, w którym będzie można zdać rower Veturilo. Tegoroczny sezon to też wiślane nowości – a wśród nich nowa plaża na Żoliborzu oraz szlak kajakowo-rowerowy z sezonowymi wypożyczalniami systemu Veturilo.

Wydarzenie realizowane jest zgodnie z założeniami projektu "Warszawski Węzeł Wodno - Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) ", który ma na celu udostępnienie mieszkańcom atrakcyjnej przestrzeni publicznej nad Wisłą./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION