POWRÓT
     2017-07-28 00:00:00

Warszawa. Zaśpiewają piosenkę dla Małego Powstańca.


„Pilot”, wojennych historii Włodzimierza Duszyńskiego ps. „Dusza” czy opowieści Danuty Zdziarskiej-Wichy ps. „Danka”, sanitariuszki i łączniczki z batalionu „Gozdawa”.

Na początku wydarzenia dzieci odśpiewają kilka powstańczych piosenek, m.in. „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” i „Marsz Mokotowa”. Następnie uczestnicy „Lata w mieście” oraz przechodnie utworzą znak Polski Walczącej, który na kilka minut pojawi się pomiędzy kolumną Zygmunta a kościołem św. Anny. Następnie w śpiewającej kolumnie dzieci przejdą przed pomnik Małego Powstańca, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze. Partnerem miasta w organizacji uroczystości jest Fundacja AVE, która zapewni oprawę muzyczną przedsięwzięcia. To właśnie dzięki niej w poprzednich latach do rozśpiewanego pochodu, z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach, często dołączali spacerowicze i turyści.

– Cieszę się, że z roku na rok liczba uczestników wydarzenia wzrasta – dodaje dyrektor Sielatycki – Spodziewamy się ponad 500 dzieci. Okazuje się, że powstańcze piosenki świetnie docierają do współczesnej młodzieży i przekazują jej ważne wartości patriotyczne i obywatelskie.

Uczestnicy warszawskiego programu „Lato w mieście” podczas zajęć w wakacyjnych placówkach edukacyjnych mają okazję poznać historię Powstania Warszawskiego. Tworząc prace plastyczne, słuchając i ucząc się piosenek nawiązujących do walecznej historii sprzed 73 lat poznają wojenną historię naszego miasta. W kolejnych dnia dzieci z Warszawskich Placówek Edukacyjnych odwiedzą także inne miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim. Poszczególne dzielnice m.st. Warszawy zadbają o poznanie historii miejsc i obiektów położonych na ich terenie./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Powstanie Warszawskie


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION