POWRÓT
     2013-04-09 00:00:00

Warszawa. Zostaw dla siebie PIT w Warszawie.


Jeszcze tylko trzy tygodnie zostały na rozliczenie podatku dochodowego PIT. Wypełniając zeznanie podatkowe pamiętajmy – wpisujemy aktualny adres zamieszkania.

Dlaczego powinniśmy płacić podatek dochodowy w miejscu, gdzie faktycznie mieszkamy? Ponieważ tak mówią przepisy, ale co najważniejsze, wówczas wraca on do nas poprzez lepiej funkcjonujące miasto.

Obecnie w Warszawie zameldowanych jest ponad 1,7 mln osób, jednak mieszka tu i pracuje znacznie więcej ludzi. Część z nich codziennie korzysta ze stołecznych dróg, komunikacji miejskiej, infrastruktury i usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania. Dlatego stołeczny ratusz prowadzi kampanię informacyjną „To do Ciebie wróci. Rozliczaj PIT w Warszawie”. Jest to forma prośby skierowanej do osób mieszkających i pracujących w stolicy a odprowadzających podatki poza nią, o przyłączenie się do grona warszawskich podatników. W tym roku do płacenia podatków w Warszawie zachęcają znane osoby w spotach informacyjnych emitowanych w komunikacji publicznej.

Od jednej osoby płacącej podatek w Warszawie do kasy miasta wpływa średnio 3 tys. zł, a wszystkie podatki dochodowe od wszystkich stołecznych podatników to aż 1/3 całego dochodu miasta. Za te pieniądze Warszawa może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki. Różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea mogą realizować ciekawy program artystyczny. Jeżdżą autobusy, tramwaje, metro oraz Szybka Kolej Miejska. Pieniądze z podatków pomogły wybudować Centrum Nauki Kopernik, most Marii Skłodowskiej-Curie, a teraz wspierają budowę II linii metra oraz wiele innych inwestycji.

Cała operacja związana ze zmianą informacji o miejscu zamieszkania w urzędzie skarbowym jest bardzo prosta. Teraz, kiedy wypełniamy zeznanie podatkowe za 2012 r., na pierwszej stronie, w części B wystarczy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. I nie chodzi tu o miejsce zameldowania, które mamy wpisane w dowodzie osobistym, ale o miejsce, w którym faktycznie mieszkamy. A jeśli rozliczenie PIT za ten rok zostało już wysłane, wówczas można wypełnić dodatkowy, jednostronicowy dokument ZAP-3 i przesłać go do urzędu skarbowego.

Przykładowy spot informacyjny: http://youtu.be/tbkq_3KP6JA/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION