POWRÓT
     2018-02-02 00:00:00

Wezwał pogotowie do rannej kobiety sugerując wypadek. Wyniki śledztwa wskazują na zabójstwo.


23 stycznia 2018r. Prokuratura Rejonowa Warszawa - Praga Północ skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa – Praga akt oskarżenia przeciwko Janowi T., któremu prokurator zarzuca popełnienie zabójstwa czterdziestoletniej kobiety w zamiarze bezpośrednim (art. 148 par. 1 Kodeksu karnego).
Okoliczności śmierci pokrzywdzonej

Jan T. przez niemal 3 miesiące wynajmował pokrzywdzonej oraz dwójce jej dzieci mieszkanie w jednym z budynków na warszawskiej Białołęce. Nocą z 27 na 28 lipca 2017 r. skontaktował się z numerem alarmowym zgłaszając krwawienie domowniczki, które miało nastąpić na skutek jej potknięcia,
a następnie upadku na blat stolika zastawionego szkłem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji zastali nieprzytomną kobietę z rozległą raną okolic szyi. Kilkanaście minut później lekarz ratownictwa medycznego stwierdził zgon pokrzywdzonej.

Zabójstwo a nie nieszczęśliwy wypadek

Przeprowadzane przez prokuratora oględziny miejsca zdarzenia oraz ciała kobiety już na początku wskazywały, że wersja przedstawioną przez Jana T. jest mało prawdopodobna. W związku z tym został on niezwłocznie zatrzymany oraz przewieziony do prokuratury, gdzie początkowo usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć człowieka, a następnie – po zgromadzeniu większej liczby dowodów – zarzut zabójstwa.

Sąd uwzględnił również wniosek prokuratora i zastosował wobec Jana T. tymczasowe aresztowanie. Pięćdziesięcioośmioletni mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a w czasie składanych wyjaśnień zmieniał wersje przebiegu zdarzenia.

Janowi T. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Nie był w przeszłości karany.

W ocenie prokuratora okoliczności popełnienia czynu wskazują na motyw osobisty.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.pl

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION